úterý 31. října 2023

Říjnové dny

Jaký byl můj říjen? Hodně pracovní... hlavně v kanceláři, ale i na zahradě jsme toho ještě potřebovali dost stihnout. Počasí přálo, vše jsme dokončili ke spokojenosti a zbývají už jen maličkosti. Vybalancovali jsme to rodinnými oslavami. V říjnu jsme se den po manželových narozeninách seznámili. Dostala jsem krásnou kytku. Na oplátku jsem k výročí upekla koláč a k narozeninám dort, kterým jsem chtěla manžela překvapit a myslím, že se to povedlo. 


 
Já jsem narozeniny s rodinou oslavila až současně s manželem a ještě se k nám přidala dcera. Jsme velká rodina a najít společný volný víkend není právě jednoduché. Zvlášť přes léto, když jsme všichni poněkud rozlítaní. Nakonec se to povedlo až začátkem října a bylo to fajn. Sešlo se nám s Magdalenkou několik kytek, jejichž krásu si tady uložím.
 

 
 
Dostaly jsme i čtyři kytice, takové ty supermarketové. Nemám nic proti nim, při dnešních cenách kytic je to pochopitelný nákup. Jen vzhledově to není nic extra. Přemýšlela jsem, co s nimi, a nakonec jsem je všechny rozvázala, a tak jak mé aranžovací schopnosti stačily, je spojila do jedné veliké kytice. A z té jsem měla radost velikou.
 
Do obýváku přibyl jeden nový kombinovaný květináč. Je sice víceméně venkovní, ale zatím dělá radost doma a uvidím, jak se mu bude přes zimu dařit.Podzimu jsem se doma ještě začátkem měsíce bránila, ale pozvolna se i u nás začal projevovat. Tak jako jindy se nejdřív změna projeví na našem jídelním stole. Stejně jako vloni jsem posprejovala dýně na zlato. 

Před prvním mrazíkem jsem ořezala pomponkové jiřinky a v teple kuchyně obdivovala jejich dokonale pravidelnou krásu celý následující týden.
V práci neustále pilujeme předpisy, kterých se dotkne novela Zákoníku práce. Nebaví mě hrabat se v paragrafech a už měsíc nedělám nic jiného. V rámci uchování si zdravého rozumu jsem obešla zahradu, ostříhala keříky a relaxačně umotala a napíchala dekorace na terasu a Dušičky.


Jsem nízkotlakař a přechody z letních šatů do zimní bundy a naopak mně nedělají právě nejlíp. Jara a podzimy v poslední době jsou právě v tomto stylu, kdo to zná, rozumí. Navíc se v mém okolí objevilo několik náhlých úmrtí a opět je o čem přemýšlet. Zvláště v tomto dušičkovém čase. 

V listopadu ubývá povinností kolem domu a zahrady. Těším se zklidnění dnů, na teplo dlouhých večerů, plápolání svíček, vůni bylinkových čajů a vyhlížení adventu. 

Mějte klidný a pohodový listopad.

 

A jen tak mimochodem: V plánu bylo kino na nový český sci-fi film, ale nějak jsme prošustrovali termín, tak snad jej ještě budou dávat. Můj dnešní tip se týká slovenského TV seriálu Iveta, pod kterým je podepsán Kolečko a Hřebejk. V říjnu byl k vidění na ČT2, na i-vysílání je k dispozici stále. Nečekejte něco o zlaté slavici, to běží jinde a určitě to není taková sranda. Kolečkův humor, Hřebejkovo profi zpracování, výborné herecké výkony a někdy až bizardní situace s neočekávaným rozuzlením nás tak pobavily, že ráda doporučuji. Jediné, co by se dalo vylepšit, by byly titulky s překladem z východoslovenštiny 😉.      

  

zdroj: internet


6 komentářů:

 1. Jitko, dodatečně přeju všechno nejlepší k narozeninám i k výročí seznámení. A jako obvykle obdivuju tvé aranžovací a dekorační schopnosti a vkus.
  Přeju klidný a příjemný listopad, co zítra začíná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stáňo, narozeniny byly už dávno, jen jsem se necítila zdravotně na nějaké slavení. Ale děkuji :-)
   Měj pěkný večer. Jitka

   Vymazat
 2. Jituško, přeji všem oslavencům a hlavně tobě všechno nej, pevné zdraví, radost a pohodu! S těmi kyticemi sis poradila bravurně, moc se mi líbí i tvé vazby a květináč na kulatém stolečku.
  Měj pohodový listopad! Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, také děkuji, ale určitě jsi mně přála už v únoru. I tak mě to potěšilo.
   Kytek bylo doma jako u paní učitelky po vysvědčení, nějak jsem nevěděla co s tím, ale nakonec jsem byla spokojená.
   Měj klidný večer a užij si nadcházející víkend. Jitka

   Vymazat
 3. Dodatečně přeji těm, kdo jste slavili jen všechno dobré. Spojení květin se moc povedlo, vypadá to hezky. Dekorace a věnečky ze zdrojů zahrady se mi taky líbí moc a o kuchyňském stole v podzimním hávu mohu napsat to samé. Prostě je u Tebe hezky!
  Měj klidné dny!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, i tobě moc děkuji - za přání i milá slova.
   Měj pěkný večer i podzimní víkend. Zdraví Jitka

   Vymazat

Děkuji za vaše komentáře.