středa 20. července 2022

Made in Italy

Slíbila jsem italské módní okénko a tak dnes nakoukneme do italských (a taky do rakouských) výloh. Jsem žena parádivá😌, ráda se koukám po domorodkyních, jak se oblékají, jaký mají styl a samozřejmě, že mě zaujme nejeden obchod se svou prezentací. Nefotila jsem nic od nadnárodních řetězců, nabídka je všude stejná a i k prezentaci kolekcí, například na figurínách, obchody dostávají stejné a přesné pokyny. Naštěstí je v Itálii dost butiků místních firem a stačí si vybrat, u čeho se zastavíte. Co zaujalo mne, se hned dozvíte...

 

 

Barvy a výrazné vzory

Letos byly vidět hodně výrazné a velké vzory. Hlavně květinové, tropické, v jasných barvách. Stále se často používá bílá madeira, černobílé kombinace a grafické vzory.Barvy tlumené, bez vzorů.

 
Našla jsem ale i dost bílých, světlých a tlumených modelů, na kterých vynikne elegantní styl.  


V Porto Cervo jsem si u bílých šatů vlevo dlouze vzdychla. Stály 400 Eur, naštěstí měli přes poledne zavřeno 😊.   
Ručně šité sandálky v Algheru.


Omlouvám se za kvalitu fotek, většinou jsem fotila přes sklo výlohy. Na zkoumání uvnitř nebyl čas nebo byla siesta.
Tak co, vybraly byste?
 
Nedávno slovenská televize dávala italský seriál Made in Italy, mapující zrod italského módního průmyslu v 70. letech. Děj se odehrává v Miláně (kde jinde) a hlavní hrdinka se z asistentky v módním časopise vypracuje na šéfredaktorku. Stejně tak se vypracovali i návrháři, se kterými spolupracuje (Gianni Versace a další) a italské Prêt-à-porter získá ve světě módy významné místo. 
To my se rádi podíváme po čtyřicáté sedmé na Chalupáře, že?   
 


A jen tak mimochodem: Překvapila mě tato výloha s plážovým zbožím v Rakousku. Pěkný počin pro handycapované s bezbariérovým vjezdem do obchodu. 
14 komentářů:

 1. Jituško, vybrala bych si a stejně jako ty, ještě než jsem přečetla tvou větu, jsem se zastavila u těch bílých šatů. No levné tedy nejsou :o)
  Ta plavková výloha je fakt dobrá!
  A nabídka TV - bez komentáře! Díky bohu, nebo vlastně Adamovi za Netflix...
  Přeji krásný letní den. Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, k bílým šatům... obdivovala jsem ten nápad a to dokonalé zpracování. A za to se platí, to je jasné. Lepší jedny kvalitní šaty než kufr hader, ale tady už to bylo fakt dost.
   Také ti přeji pěkný rozpálený den. Jitka

   Vymazat
 2. Krásné pokoukáníčko. Vybrala bych si, ale to jen tak konstatuji, protože už se dost rozmýšlím, zda si to či ono na sebe koupim. Ne, že bych chodila v teplácích :-), ale prostě je to už trochu jinak, než když člověk chodí do práce.
  A televize ? - škoda slov.
  Měj se Jitko, hezky a užívej léta.
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, je to tak. I když i 60+ se chtějí líbit, že? :-)
   Krásné letní odpoledne. Jitka

   Vymazat
 3. Jitko, vybrala bych si, i když ne rozhodně všechno (už proto, že mi nesluší tlumené pastelové barvy). Televizi moc neřeším, většinou skouknu Události. Filmy si pouštíme stažené ... - momentálně Myšlenky zločince (já jsem taková detektivkovo - thrillerová "holka").

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stáňo, mně se dost líbily ty černobílé kombinace. Ty sluší snad každému.
   Já se k TV dostanu denně tak na hodinu, ale většinou jen k nahraným pořadům, kterých moc není.
   Pěkné odpoledne. Jitka

   Vymazat
 4. Na botičky v Algheru si pamatuji moc dobře....holt ti Italové to umí. A teď koukám jen na Netflix. Přeji krásné dny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, jojo je to tak. Na botičky a kabelečky jsou mistři :-)
   Zdravím. Jitka

   Vymazat
 5. Jsem u vytržení,asi proto,že jsem také velmi parádivá.Bohužel v důchodě už všeho s mírou,neunosila bych to.Všechno jsou to krásné šatičky,mám ráda barvy,vybrala bych si hned.
  Jituško,díky za nakouknutí.
  Měj se hezky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jituško, všimla jsem si už dřív, že máme podobný vkus.
   Děkuji za návštěvu a zdravím. Jitka

   Vymazat
 6. Ahoj Jitko, taky bych si vybrala. Hlavně z těch světlejších modelů, ráda nosím pudrovou a bílou. Madeira se mi líbila vždycky, je nadčasová. Nosím z ní šaty už třicet let :o):o). Televizi jsem vypustila už dávno. Moc děkuju za krásnou módní přehlídku, mám ráda módu. Posílám pozdrav Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni, tak třicet let v šatníku snad nic nemám, ale pár kousků kolem dvaceti let bych našla. Pokud je oblečení kvalitní, vydrží a dělá radost dlouho. Já mám taky ráda světlé barvy, hlavně v létě. Pudrovky ani ne, v těch se moc necítím.
   Díky za návštěvu i komentář. Přeji pohodové léto. Jitka

   Vymazat

Děkuji za vaše komentáře.