středa 11. prosince 2019

Jste připraveni?


Já ano. Kalendáře si vybírám s předstihem. Často už v létě, na dovolené. Obrázky ze známých míst se pak těším ještě celý příští rok. 

Ty nejhezčí mám schované a je mně líto je vyhodit. Občas neseženu měsíční stolní kalendář v malém formátu a tak si jej ráda vyrobím. Radost mně letos udělal nástěnný kalendář z Fleru i s věnováním od autorky.


A jen tak mimochodem: Adventní kalendář je hodně zvláštní druh kalendáře. Funguje jen 24 dní, ale je o něj největší zájem. Hlavně děti významně zajímá. 


Po letech jsme vytáhli medvídkový pro děti. Má už skoro 20 let, koupila jsem jej kdysi na adventním trhu ve Vídni od sestřiček asi benediktinek.

Tento jsem dostala já, je svíčkový od Partylite. Krásný voňavý advent.

6 komentářů:

 1. Jituš,krásné a zajímavé kalendáře.Mám je ráda a nevyhazuji je,aspoň vždy tak poslední čtyři roky si nechávám.Píšu si do nich důležité věci a když v nich listuji,tak se mi vybavují vzpomínky.Kdysi jsem si dělala měsíční v jednom programu a vytiskla.Teď už jenom kupuji a nebo spíše dostávám.většinou od vnuček.Měj hezké dny

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitko, naše babičky od nás taky dostávaly rodinné kalendáře. Je to takový milý osobní dárek.
   Pěkný den.
   Jitka

   Vymazat
 2. Jituško, jsi skutečně vzorně připravená! Vidím opravdu krásné kousky! Taky si občas vozím kalendáře z cest, taky mám mnohé krásné schované...
  A ten adventní, ten je prostě top - to je jasná věc :o)
  Měj příjemný den, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, kalendáře mě baví tak nějak všeobecně. Začíná s nimi něco nového a doufám, že i lepšího.
   Krásný adventní čtvrtek.
   Jitka

   Vymazat
 3. Já s kalendáři na stůl i na zeď vždycky čekám, jestli nebude nějaký pod stromečkem. Když není, vyberu pak něco ve slevách (předloni jsem narazila na krásný s veverkami :-)). Diáře jsem ti teď řadu let nekupovala, ale na příští rok o něm uvažuji, tak budu muset někde kouknout - ten mi určitě nikdo nenadělí, protože okolí většinou ví, že diář nepoužívám
  Advenťák se svíčkami je zajímavý a hezky se k tomuto období hodí.
  Měj se pěkně

  OdpovědětVymazat
 4. Stáňo, diář musím mít každý rok, bez něj bych většinu událostí a povinností prošvihla. Jsem známá skleróza. To stejný mám se seznamy, těch mám taky spoustu.
  Pěkný adventní večer.
  Jitka

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře.