Druhá májová neděle je věnována maminkám. Vztahy mezi dcerami a matkami nemusí být vždy úplně jednoduché. Spoustu toho pochopíme, až se samy staneme matkami. Chybám svých matek se bráníme, ale často je samy zopakujeme. Hodně se toho dá napravit slovy "děkuji ti" a "promiň mi". Dokud je čas.
Juraj Hnilica
Máma
Jsou to unavený oči,
když pozdě večer chodíš spát
když pozdě večer chodíš spát
je to strach, že každou chvíli
se může něco stát
je to důvod proč jsem tady
je to občas malá lež
dar a břímě dohromady
a co když to nezvládneš
Nikdys mi mami neřekla co prožíváš
a že jsem všechno co na tomhle světě máš
nikdys mi mami neřekla jaký to je
přijít do prázdnýho dětskýho pokoje
Jaký je to být máma
se strachem večer chodit spát,
že se může něco stát
Jaký to je být máma,
že jde tolik lásky dát
i když nemám už kde brát
jaký je to být máma
Mám tvý oči a tvý srdce
v odraze vidím vždy tvůj smích
já vím, že nemám už tu šanci
ale pokud měla bych
řekla bych díky, že jsi skvělá
tys byla ten, co při mě stál
svět na zádech podržela
abych mohla běžet dál
Nikdys mi neřekla, jak roky krátký jsou
co všechno mámy na svých bedrech unesou
nikdys mi mami neřekla jaký to je
přijít do prázdnýho dětskýho pokoje
Jaký je to být máma
se strachem večer chodit spát,
že se může něco stát
Jaký to je být máma,
že jde tolik lásky dát
i když nemám už kde brát
jaký je to být máma
A jen tak mimochodem: Lucii Bílou nesleduji, nějak to není má krevní skupina. Nedávno oslavila 60. narozeniny a ve Výborné show, která jí byla věnovaná, zazpívala píseň Máma, které vznikla pro její zemřelou maminku. Poslechnout si ji můžete tady.

krásné...Sv.
OdpovědětVymazatDěkuji a zdravím. Jitka
VymazatMoc krásný příspěvek.
OdpovědětVymazatJituško,hezký den
Jituško, děkuji a posílám pozdrav.
VymazatJitka
Pro mě v poslední době ještě silnější téma než jindy.
OdpovědětVymazatJituško, děkuji a přeji příjemný den. Helena
Helenko, s přibývajícími roky a realitou si to člověk víc uvědomuje. Nic netrvá věčně a můžeme děkovat za každou společnou chvíli.
VymazatUžívejte si spolu. Měj se hezky, Jitka
Čím jsem starší tím jsem vděčnější za to, že jsem stále dcerou.
OdpovědětVymazatMěj krásné dny.
Je to tak, měly bychom být vděčné, že jsme ještě dcerami a i matkami. Není to samozřejmost, jen ji tak v toku dní bereme.
VymazatPěkné odpoledne. Jitka
Moc krásné!
OdpovědětVymazatHezké dny!
Hanka
Hani, děkuji a posílám pozdrav.
VymazatJitka
Píšeš mi ze srdce, momentálně je to moje téma... Hezké dny, Eva
OdpovědětVymazatEvo, tak přeji hodně sil a příjemně prožitých chvilek.
Vymazatdraví Jitka
Krásné ; ze života)))
OdpovědětVymazatEva http://es-ideas.blogspot.com/
Evo, běžná realita, kterou zažíváme.
VymazatMěj se hezky. Jitka
Jituš, krásné vyznání mamince. Ta moje odešla před více než 15 roky.
OdpovědětVymazatText písně Máma od Juraje Hnilici je krásný a přiznám se, že když jsem písničku Lucie Bílé slyšela poprvé, měla jsem slzy v očích.
Měj hezké dny. 🍀
Alenko, jsem na tom stejně. Jsem plačka a dojme mě i hymna :o)
VymazatText této písně a i provedení LB dovede chytnou za srdíčko.
Měj se moc hezky. Jitka
Vija
OdpovědětVymazatHezký příspěvek. J
Jitko, já mám to štěstí, že máma pořád ještě je (před měsícem oslavila devadesátku). A čím jsem starší, tím víc si uvědomuju, jaké štěstí mám
OdpovědětVymazatHezký den
Krásné, Jitko. Pro mě to letos byla bolavá neděle, ale pohladila mi srdíčko dcera nádhernou kyticí. Přeji krásné dny 🌸
OdpovědětVymazat