neděle 4. dubna 2021

Naše jiné Velikonoce podruhé

... a doufám, že poslední. Možná se tomu budu za rok smát, ale naděje umírá poslední. Takže zase omezení, zase zákazy, zase bez širší rodiny, zase počasí nic moc, ... A jako bonus nám pracovní termín vyšel tak úžasně, že jsem polovinu Velikonočních svátků propracovala. Život ... jak říká dcera. Naštěstí disponuji báječnou rodinou, která to, co bylo v jejích silách, udělala za mne a já jsem se pak ráda pustila do pečení mazance nebo velikonočního beránka. Jako relax jsem nazdobila dům a teď už jen odpočívám. Velikonoce jsou jiné než na jaké jsme byli zvyklí, ale to už jsem psala vloni. Důležité pro nás je být spolu a trochu toho volna si společně užít ... dlouze snídat, povídat si, potěšit pomlázkou, společně koukat na Veselé Velikonoce s Belmondem, svátečně vařit, učit se na přijímačky, zajít rozsvítit svíčku těm, kteří už tu s námi nejsou. Chytit se za ruku a dodat odvahu, těm, kteří se bojí, že něco nezvládnou. Nebojte, všechno dobře dopadne. Je jaro ...Všem přeji krásné a klidné Velikonoce.A jen tak mimochodem: Beránek i mrkvový dort jsou symbolem Velikonočního pečení. Peču oboje a letos jsem to spojila a upekla mrkvového beránka. Chtěla jsem taky trochu zdravější a šťavnatější variantu. A jsem spokojená.Mrkvový velikonoční beránek   


150 g hladké mouky
150 g špaldové mouky
120 g třtinového cukru
3 vejce
70 ml oleje
300 g najemno nastrouhané mrkve
50 g nasekaných mandlí
50 g nasekaných brusinek
150 g bílého jogurtu
šťáva a kůra z jednoho citronu
1 kypřící prášek do pečiva

Vejce s cukrem jsem ušlehala do pěny a postupně jsem zašlehala ostatní ingredience. Mám keramickou formu z Tescomy a tu jsem jen vystříkala olejovým sprejem a nalila do ní těsto. Pekla jsem zvolna na 160-170˚C asi 45 až 60 minut, zkrátka až je po vytažení suchá špejle. Nechala jsem vychladnout a pak vyklopila. Obvykle jen pořídím beránkovi cukrový kabátek, ale zbyla mně poleva ze zdobení perníčků (i se zdobícím sáčkem jsem dala do mrazáku) a tak jsem jej letos vyšňořila 😊.31 komentářů:

 1. Jituško, máš krásně nazdobeno. Měj klidné dny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marti, moc děkuji a také ti přeji pěkné jarní dny. Jitka

   Smazat
 2. Jituško, nazdobila sis dům moc krásně, jemné jarní detaily, to se mi moc líbí.
  A pečení - samé dobroty. Baránek se u nás letos zamítl, ale mazanců bylo požehnaně :o)
  Přeji příjemný a odpočinkový den. Helena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Helenko, taky jsem pekla víc mazanců a snědly se všechny :-)
   Viděla jsem u tebe, že jsi byla taky pilná a Velikonoce jste si prožili pohodově.
   Přeji pěkný večer. Jitka

   Smazat
 3. Přeji poklidné velikonoční chvíle.
  Máš krásně jarně nazdobeno.

  OdpovědětSmazat
 4. Jitko, doma to máte nazdobené překrásně. Užijte si zbytek Velikonoc co nejlépe. S rodinou je to stejně nejvíc :)
  Měj prima dny, Petra

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petro, je to tak. Já si s rodinou všechno užiju tak nějak víc.
   Krásné nadcházející dny. Jitka

   Smazat
 5. Hezké zdobení ve všech koutech vaší domácnosti a ne jen uvnitř. Já jsem letos pekla docela dost. Mazanec, briošku, čokoládovou babu a nádivku. Všechno se povedlo a je to dobré a jestli můžu něco doporučit, tak vyzkoušet tu čokoládovou babu. Teď jsem byla trošku vymrskaná naší omladinou, tak se cítím zmlazená a určitě vydržím opět do příštích velikonoc. Měj se moc hezky. Věrka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Věrko, taky mám babku v pořadí :-). Už jsem viděla 2x Maršálka v TV jak ji pekl. Tak se do ní určitě pustím.
   Děkuji za milá slova a zdravím. Jitka

   Smazat
 6. Je to moc příjemné prohlížet si Tvoje fotky. Jsou jarně velikonoční a i když jsou Velikonoce opět trochu jiné, tak tady u Tebe je prostě dobře.
  Taky to tak v sobě mám, jen je pravda, že je mi líto, že dnes u nás nezazvoní a nezazpívají malí koledníci z našeho kopce, pro které vždy ráda pořipravuji velikonoční dárečky. Odrůstají a už to nebude takové. Naše vnoučata už jsou velká, takže už je to trochu o něčem jiném. Ale byli by bývali všichni u nás dnes na obědě. Musíme to však brát jak to je a doufat, že není všem dnům konec.
  Hezké velikonoční pondělí, Jitko !
  Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hani, je to těžká doba a v období svátků mně zvášť chybí rodina. Mamka bydlí 70 km od nás a je to přes 3 okresy. Tak snad už to brzy půjde. Potřebujeme si trochu od toho protivného covidu odpočinout.
   Přeji ti hodně radosti. Jitka

   Smazat
 7. Jitko, měli jste krásné Velikonoce, včetně úžasné výzdoby. Já letos nějak o Velikonocích zapomněla skoro na foťák, takže ani to úžasné jehněčí, co upekl můj muž nemám zdokumentované. Sice by foťák stejně tu chuť nezachytil, ale fotka by ji pak připomněla :).
  Měj se fajn a příjemné další jarní dny

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stáňo, slovy klasika: Nemusíme furt všechno fotit. Můžeme si taky něco pamatovat. A krásné vůně se pamatuji hezky :-) Jehněčí jsem nikdy nejedla, tak bych si i na ochhutnání dala.
   Krásné jarní dny a prý pěkný víkend. Jitka

   Smazat
 8. Moc krásnou výzdobu máš Jitu. Já jsem letos ani nechystala tolik vajíček na koledu, protože stejně nikdo nepřišel a tak zítra bude pomazánka. Smutné Velikonoce bez setkání s rodinou. je mi to strašně líto. Ale co naděláme...Přeji Ti krásný zbytek svátečního dne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaruško, musíme věřit, že brzy bude líp a potkáme se s rodinou i kamarády. Už to trvá dlouho a jsme z toho otrávení.
   Měj se hezky. Jitka

   Smazat
 9. Jituš,to je nádhera,já se kochám.Všechno si krásně stihla a načinčala.
  Také jsme se konečně celá rodina sešli díky testování a tomu,že manžel dostal první vakcínu.Tak jsme si svátky hezky užili.
  Přeji ti další hezké dny

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jitko, děkuji a jsem ráda, že jste si Velikonoce užili s rodinou. To vždy potěší.
   Měj se hezky. Jitka

   Smazat
 10. Jitko, máš to doma krásně nazdobené, je to takové útulné. Je vidět, že jsi se na Velikonoce skvěle připravila, kochám se.
  Přeji fajn týden. D.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dášo, abych pravdu řekla, tak na přípravu moc času nebylo, ale nějak se to nakonec zvládlo. Pro mne je to super relax a u vaření, pečení a zdobení si úžasně odpočinu. Hlavně hlava vypne.
   Měj krásný víkend. Jitka

   Smazat
 11. Jitko, díky za pěkné momentky z Tvých Velikonoc. Taky jsem zdobila a pekla, mám to tak ráda. Zdraví Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Leni, taky to tak mám ráda. Kdybych nepekla, nevařila, nezdobila, ani bych si Velikonoce neužila.
   Měj klidný večer. Jitka

   Smazat
 12. Jitu, máte to všechno moc krásné a pokud to rodina sdílí s Vámi a umí i zaskočit a vypomoct, tak je to báječné! :) Velikonoce jsou krásné svátky a je vidět, že si je umíte užít!
  Zdraví Jitka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jituš, jsem ráda, že se rodina zapojila, protože letos mám pracovně náročné období a nechce se mně odbýt ani jedno ani druhé.
   Krásné jarní dny. Jitka

   Smazat
 13. Moc krásná výzdoba, radost kouknout, díky.
  Přeji hezké dny. J.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jani, děkuji za milá slova a přeji ti krásné jarní procházky kouzelnými místy. Jitka

   Smazat
 14. Nádherná velikonoční výzdoba, opravdu se mi líbí moc. Já už jsem dneska něco uklidila, ve váze mám jenom krásné tulipány. Zdravím ☺☺☺

  OdpovědětSmazat
 15. Jituš, krásná velikonoční výzdoba a samé mňamky. 👍👍👍 Krásně se na to kouká.
  Loni jsem si myslela, že ty letošní Velikonoce už budou normální. Nebyly. Prostírala jsem pouze pro dva, jedinými návštěvníky byla malá vnoučata, která si přišla pro nadílku. Výzdobu jsem udělala letos vyloženě minimalistickou.
  Měj hezké dny. 🍀

  OdpovědětSmazat
 16. Jitko, dobrý den, nenašla jsem na vás kontakt. Vaše a naše hobby je dekorace, napište mi prosím na sabina@posterstore.cz nebo info@posterstore.cz. Ráda se s vámi domluvím na článku. Děkuji vám, Sabina

  OdpovědětSmazat